Jsi masér/masérka? Jsi aktivní člověk? Rád(a) sportuješ a máš rád(a) výzvy? Pak by Tě mohla zajímat naše nabídka spolupráce, protože rozšiřujeme náš tým v Brně. Nabízíme příležitost rozvoje nejen v masírování. Rádi v našem týmu přivítáme parťáka - člověka, kterého baví, tak jako nás, vše, co děláme. Více informací se dozvíš na osobní schůzce. Pro domluvu schůzky zavolej na telefon 777 927 079. Těšíme se na setkání. 4p3.

Souvisí chronické zakyselení a zvýšené riziko zlomeniny krčku?

 

Zakyselení organismu již není tak neznámé téma a stále častěji se o něm debatuje a řeší se. Někdy jsem překvapen, že z úst různých "odborníků" je toto téma bagatelizováno s tím, že se vliv acidobazické rovnováhy (udržování správného pH v těle) na zdraví člověka přeceňuje.
Beze sporu toto téma není jednoduché, avšak je také bez pohyb, že je užitečné jej vnímat, uchopit, prozkoumat a poučit se (zdroje informací ... internet, literatura, anebo ... přirozeně ... tým 4p3 :-)).
Jeden příklad závažnosti tématu je z vědeckého prostředí ...
Existuje studie, která popisuje vliv chronického zakyselení (způsobeného vyšším podílem živočišných bílkovin ku rostlinným bílkovinám ve stravě) na úbytek kostní hmoty a tedy i zvýšené riziko zlomeniny.
Studie byla publikována v lednu roku 2001 v The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 73, Issue 1, 1 January 2001, Pages 118–122, https://doi.org/10.1093/ajcn/73.1.118
Studii ve formátu PDF najdete zde: Studie_118.
Při této příležitosti je nutno zmínit, že zakyselení organismu vzniká i z celé řady dalších příčin, než jen nesprávně poskládaná strava.
Dnes chci připomenout, že stres, strach a hněv také zakyseluje, stojí totiž za produkcí kyseliny chlorovodíkové.
Takže mějme se rádi, šiřme radost a vědomě prožívejme štěstí. Co je to štěstí? Štěstí je když děláš co miluješ a miluješ, co děláš (jak říká Jaroslav Dušek).
... a k tomu každý den pořádnou dávku kvalitní zásadotvorné (čili čerstvé - syrové) zeleniny ... :-)

 

 013916a.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.