Náš web postupně upravujeme a ještě není vše hotové dle našich představ.

"Postantibiotická" doba ... velmi zajímavý rozhovor s MUDr. Adámkovou

 

Ne příliš optimisticky vyznívá rozhovor s MUDr. Adámkovou (primářkou Antibiotického centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze) ohledně dalšího vývoje infekčních chorob (na rozhovor se podívejte zde, anebo kliknutím na foto níže).
Chce se mi věřit, že většina z nás brzy pochopí kudy vede cesta ...
Máme volbu v tom, co budeme kupovat a tedy jaké výrobce a distributory čeho budeme svými nákupy podporovat, a tedy reklamní budgety jakých firem budeme naplňovat.
Asi přinejmenším tušíme, že ne vše, co je nám prezentováno, že je pro nás dobré, je pro nás dobré.
Při rozhodování je třeba Myslet a zapojit selský rozum. Myslet neznamená pamatovat si a opakovat poučky a návody jiných lidí. Myslet znamená informace vstřebávat, zpracovávat a vytvářet vlastní názory a postoje. Pak nacházíme jasné vztahy a souvislosti a zjišťujeme jak je vše logické zákonité a v podstatě má jednoduchý základ. Pak se můžeme rozhodovat správně.
Lidé nemohou vyhrát boj bakteriemi sterilizací všeho. Jak všichni víme, bakterie (a nejen bakterie) tu byly před námi a budou i po nás. Můžeme ale obnovit či posílit přirozené tělesné mechanismy, které nás, tedy pokud správně fungují, přirozeně chrání.
Světe div se ... jde o to mít silný, plně funkční imunitní systém ... a světe div se ještě více ... jsme u 4p3 ... Psychika, Pohyb, Potrava, Prostředí. Tam všude jsou rezervy ke zlepšení a stojí zato na nich pracovat Pořád, Pořád, Pořád dokola.
Tak ať se v roce 2050 potkáme třeba v létě teniskách na Rysech, nebo v únoru v trenkách na Sněžce ... :-)

 

Adamkova_host-340x340