O nás


 

4p3_Ivan a Věra Petrovi

 

4p3 je nejenom slovní hříčkou, českou slovní hříčkou ... "čtyři petři", ale také jednoduchou pomůckou při hledání cesty ke zdraví.
4p3 Vám dá jasnou a jednoduchou základní strukturu, čemu je třeba se stále věnovat, kde je možné a užitečné hledat rezervy pro rozvoj a optimalizaci systému.
Petři Vám tedy připomínají ... 4 P, která jsou klíčová pro udržení a rozvoj zdraví.
Psychika, Pohyb, Potrava, Prostředí

 


 
Když mluvíme o tom, co děláme, tak říkáme, že vlastně prodáváme to, co sami žijeme. Vše co nabízíme totiž sami děláme, uplatňujeme, používáme a jíme.
Protože jsme sportovně založeni, máme rádi aktivitu, pohyb. Nejvíce nás baví judo, kterému se věnujeme všichni. Je to pro nás životní styl a filozofie. Přesně to vystihuje slogan "Judo, more than sport" (Judo, více než sport).
Synové, Ivan a Jirka, se kterými pracujeme od malička jsou v české reprezentaci judo. Máme tedy vlastní bohaté zkušenosti s extrémní zátěží, dvoufázovými tréninky, náročnými tréninkovými kempy, s léčbou různých zranění a s přípravou na vrcholné soutěže. Při takovéto zátěži hraje klíčovou roli regenerace. Bez kvalitní regenerace výkonnost stagnuje, nebo jde dolů a zvyšuje se riziko únavových úrazů. Úzkým místem v tomto systému je čas - není čas plýtvat časem a je třeba maximálně využívat omezeného prostoru k regeneraci.
Zcela zásadní roli v tomto ohledu hraje výživa a spánek. Pokud sportovec pochopí určité souvislosti, a začne dělat správné věci, otevře se mu prostor k efektivnějšímu využívání potenciálu, které mu jeho tělo nabízí.
Tyto principy samozřejmě platí i pro běžnou populaci a velmi úzce souvisí s udržením zdraví a radosti z pohybu každého člověka. 

 


 
Kdo jsme? Asi hlavně sportovci ...

 

Věra Petrová

Mgr. Věra Petrová

+420 777 327 075, vera.petrova@4p3.cz

Věra vystudovala fakultu sportovních studií na Masarykově universitě v Brně. Svou bakalářskou i diplomovou práci věnovala tématu výživa a regenerace ve sportu. Výživě se prakticky věnuje 30 let, vyzkoušela různé směry a prožila mnohé zkušenosti. Tomuto tématu se vlastně věnuje neustále. Mísy ovoce a zeleniny, šťávy z odšťavněných natí, naklíčená čočka, nebo fazole mungo, ořechy, semínka, nepražené kakaové boby a spoustu dalšího, to je každodenní rutina. Věra je tělem i duší sportovec a má ráda náročné výzvy. Proto stále trénuje judo, učí se přemety a salta, v zimě plave v řece a chodí na Sněžku bez trička, běhá do schodů, po lese, jezdí na kole atd. Je přímá, vytáčí ji lenost, a má ráda, když platí to, co se dohodne.

 


 

 Ivan PETR st.

Ing. Ivan PETR

+420 777 927 079, ivan.petr@4p3.cz

Ivan je judista tělem i duší. Byl členem týmu, který vybojoval pro Brno zpět extraligovou soutěž družstev. Byl také členem širšího kádru reprezentace judo. Vystudoval ekonomii a dlouho v tomto oboru také pracoval. Stále ho to ale táhlo k tématům, které mu dávají větší smysl - zdraví a sport. Hodně se věnoval a stále věnuje otázkám vlivu výživy na regeneraci ve sportu. Spolu s Věrou otevřel regenerační centrum a od té doby se tématu zdraví věnuje naplno. Kromě juda provozuje také všechny ty "taškařice", které jsou uvedeny výše u Věrky :-). Ivan je životní optimista. O nich se říká, že nemůžou být příjemně překvapeni, to ale není vůbec pravda :-).


 
Ivan PETR ml.
Mgr. Ivan PETR
 
Ivan je profesionální judista, je v české reprezentaci. Jeho největším úspěchem dosavadní sportovní kariery je 9. místo na Mistrovství světa 2017 a 5. místo na Světové letní universiádě 2017. Pokračuje také v magisterském studiu na fakultě sportovních studií na Masarykově universitě v Brně. 

 
Jiří PETR
Mgr. Jiří PETR
 
Jirka je profesionální judista, také, jako Ivan, je členem české reprezentace. Jeho největším úspěchem dosavadní sportovní kariery je 7. místo na Mistrovství Evropy juniorů a 7. místo na Mistrovství Evropy do 23 let v roce 2015. Výraznější sportovní úspěchy byly přerušeny zraněním, které Jirku na rok vyřadilo ze systematické práce. Nyní je však již zpět v plné zátěži, tak věříme, že úspěchy přijdou. Také, jako Ivan, pokračuje v magisterském studiu na fakultě sportovních studií na Masarykově universitě v Brně.

 
 

  

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.