Náš web postupně upravujeme a ještě není vše hotové dle našich představ.

O nás


 

4p3_Ivan a Věra Petrovi

 

4p3 je nejenom slovní hříčkou, českou slovní hříčkou ... "čtyři petři", ale také jednoduchou pomůckou při hledání cesty ke zdraví.
4p3 Vám dá jasnou a jednoduchou základní strukturu, čemu je třeba se stále věnovat,
kde je možné a užitečné hledat rezervy pro rozvoj.
Petři Vám tedy připomínají ... 4 P, která jsou klíčová pro udržení a rozvoj zdraví jednotlivce i společnosti.
Potrava, Pohyb, Psychika, Prostředí

 


 
Když mluvíme o tom, co děláme, tak říkáme, že vlastně prodáváme to, co sami žijeme. Vše co nabízíme totiž sami děláme, uplatňujeme, používáme, praktikujeme, jíme.
Protože jsme sportovně založeni, máme rádi aktivitu, pohyb. Nejvíce nás baví judo, kterému se věnujeme všichni. Je to pro nás životní styl a filozofie. Přesně to vystihuje slogan "Judo, more than sport" (Judo, více než sport).
Máme bohaté zkušenosti s extrémní fyzickou zátěží, dvoufázovými tréninky, náročnými tréninkovými kempy, s léčbou různých zranění a s přípravou na vrcholné soutěže. Při takovéto zátěži hraje klíčovou roli regenerace. Bez kvalitní regenerace výkonnost stagnuje, nebo jde dolů a zvyšuje se riziko únavových úrazů. Úzkým místem v tomto systému je čas - není čas plýtvat časem a je třeba maximálně využívat omezeného prostoru k regeneraci.
Zcela zásadní roli v tomto ohledu hraje výživa a spánek. Pokud sportovec pochopí určité souvislosti, a začne dělat správné věci, otevře se mu prostor k efektivnějšímu využívání potenciálu, které mu jeho tělo nabízí.
Tyto principy samozřejmě platí i pro běžnou populaci a velmi úzce souvisí s udržením zdraví a radosti z pohybu každého člověka. 

 


 
Kdo jsme? Asi hlavně sportovci ...

 

Věra Petrová

Mgr. Věra Petrová

+420 777 327 075, vera.petrova@4p3.cz

Věra vystudovala fakultu sportovních studií na Masarykově universitě v Brně. Svou bakalářskou i diplomovou práci věnovala tématu výživa a regenerace ve sportu. Výživě se prakticky věnuje 30 let, vyzkoušela různé směry a prožila mnohé zkušenosti. Tomuto tématu se vlastně věnuje neustále. Mísy ovoce a zeleniny, šťávy z odšťavněných natí, naklíčená čočka, nebo fazole mungo, ořechy, semínka, nepražené kakaové boby a spoustu dalšího, to je každodenní rutina. Věra je tělem i duší sportovec a má ráda náročné výzvy. Proto stále trénuje judo, učí se přemety a salta, v zimě plave v řece a chodí na Sněžku bez trička, běhá do schodů, po lese, jezdí na kole atd. Je přímá, vytáčí ji lenost, a má ráda, když platí to, co se dohodne.

 


 

 Ivan PETR st.

Ing. Ivan PETR

+420 777 927 079, ivan.petr@4p3.cz

Ivan je judista tělem i duší. Byl členem týmu, který vybojoval pro Brno zpět extraligovou soutěž družstev. Byl také členem širšího kádru reprezentace judo. Vystudoval ekonomii a dlouho v tomto oboru také pracoval. Stále ho to ale táhlo k tématům, které mu dávají větší smysl - zdraví a sport. Hodně se věnoval a stále věnuje otázkám vlivu výživy na regeneraci ve sportu. Spolu s Věrou otevřel a provozoval regenerační centrum a od té doby se tématu zdraví věnuje naplno. Kromě juda provozuje také všechny ty "taškařice", které jsou uvedeny výše u Věrky :-). Ivan je životní optimista. O nich se říká, že nemůžou být příjemně překvapeni, to ale není vůbec pravda :-).

 


 
Ivan PETR ml.
Mgr. Ivan PETR
 
Ivan byl profesionálním judistou, v české reprezentaci. Dosáhl medailových umístění na Evropských pohárech a jeho dosavadním největším úspěchem sportovní kariery je 9. místo na Mistrovství světa 2017 a 5. místo na Světové letní universiádě 2017. V judu je stále aktivním členem širší reprezentace, a nyní je jeho prioritou rodina a dvě děti. 

 


 
Jiří PETR
Mgr. Jiří PETR
 
Jirka je profesionální judista, je členem české reprezentace. Mezi jeho největší úspěchy dosavadní sportovní kariery jsou 7. místo na Mistrovství Evropy juniorů, 7. místo na Mistrovství Evropy do 23 let v roce 2015, medailová umístění na Evropských a Světových pohárech. Výraznější sportovní úspěchy byly přerušeny zraněními. Nyní je však již zpět v plné zátěži, tak věříme, že další úspěchy ještě přijdou.