Jsi masér/masérka? Jsi aktivní člověk? Rád(a) sportuješ a máš rád(a) výzvy? Pak by Tě mohla zajímat naše nabídka spolupráce, protože rozšiřujeme náš tým v Brně. Nabízíme příležitost rozvoje nejen v masírování. Rádi v našem týmu přivítáme parťáka - člověka, kterého baví, tak jako nás, vše, co děláme. Více informací se dozvíš na osobní schůzce. Pro domluvu schůzky zavolej na telefon 777 927 079. Těšíme se na setkání. 4p3.

Zlomenina lopatky a zhmožděný bok

 
Další případ z našeho pražského pracoviště ... muž po pádu na kole při náročném sjezdu terénem => zlomenina těla lopatky, zhmožděné rameno a bok s velkou podlitinou a otokem.
Pro podporu hojení chladíme denně lopatku, rameno i bok. Doba chlazení celkem je 12 minut. Nejvýraznější zlepšení (zmenšení otoku, vstřebávání podlitiny, ustupující bolestivost) je u zhmožděného boku, kde byla výrazná podlitina a otok. Rameno s lopatkou je fixované ortézou a vyžaduje klidový režim. Extrémní chlad je vnější impuls pro podporu metabolismu a hojivých procesů v postižených tkáních.
Vnější stimulaci jsme ještě podpořily zevnitř "komplexní enzymoterapií" - šťávou z mladého ječmene.
Po zhojení zlomeniny bude nutné dobře "odpracovat" neméně důležitých dalších 50 % předpokladu úspěšného návratu do plného rozsahu pohybu a zatížitelnosti ramene => totiž následnou rehabilitaci. Obzvláště v případě ramene (kloub s velkým rozsahem, komplexností a variabilitou pohybu) je velmi důležité obnovení správných pohybových stereotypů. Zde vždy doporučujeme odborné vedení zkušeného fyzioterapeuta.
Takže chladit, chladit a chladit ... a pak cvičit, cvičit a cvičit :-)
Sportu zdar!

 

Místo zlomeniny těla lopatky:

Zlomenina těla lopatky

Zdroj obrázku: http://terkatma.rajce.idnes.cz/Atlas_lidskeho_tela/#KOSTRA-ramenoapae2.jpg

 

Fixace ramenního kloubu ortézou:

Fixace ramene - ortéza

Zdroj obrázku: https://www.sanomed.cz/sk/e-shop/horne-koncatiny/rameno/0093652

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.